foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Aktualności

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA!!!!

W dniu 28.09.2018 r. odbyła sie wycieczka, na której mogliśmy zobaczyć malownicze krajobrazy Sandomierza. Mieliśmy przyjemność zwiedzać z Panią przewodnik, która przybliżyła nam trochę miejscowych legend. Spacerowaliśmy po Rynku, podziwiając zabytki tego pięknego miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. dziedziniec zamkowy, podziemną trasę turystyczną(  lochy z 14 wieku), sandomierskie wąwozy lessowe, gdzie dla nas byl to duży wyczyn ze względu na niepełnosprawność naszych podopiecznych. Było to interesujące urozmaicenie krajobrazu, gdzie w cieniu drzew mogliśmy podziwiać liczne walory przyrodnicze, a co najważniejsze odkryte korzenie drzew. 

Bardzo ważnym punktem wycieczki była wystawa OJCA MATEUSZA, gdzie uczestnicy WTZ mogli wejść do pomieszczeń, które dotychczas znali jedynie z telewizyjnego ekranu. Niecodzienną atrakcją były naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów serialu ,, Ojciec Mateusz". Wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane na wzór pomieszczeń serialowych z użyciem oryginalnych elementów scenografii.
Na koniec wycieczki mogliśmy się zrelaksować i odpocząć odbywając rejs statkiem po Wiśle, dodatkowo podziwiając krajobraz Sandomierza.
Powrót zakończył się dla nas szczęśliwie.Wróciliśmy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.
 
 
 
 

Copyright 2019  WTZ Konstantynów