Wycieczka do Warszawy 29.09.2021r.

29 września 2021r. byliśmy na wycieczce w Warszawie.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Pałacu Prezydenckim, w którym obecnie mieści się siedziba Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zwiedziliśmy wiele pomieszczeń, w których Prezydent RP przyjmuje gości m.in. Sala Kolumnowa, Sala Chorągwiana, Jadalnia, Kaplica, Ogród Zimowy, Okrągły Stół, itp.

Następnym punktem naszej wycieczki było Muzeum „Świat Iluzji”, w którym widzieliśmy pokoje luster, kosmiczny tunel i wiele innych niespodzianek ze świata iluzji optycznych. Nie zabrakło też czasu na spacer po Warszawie, a głównie po Starym Mieście. Idąc ulicą Senatorską spotkaliśmy Pana Goang Hzon Kim’a, którego restauracja pod nazwą „Kiku Restauracja Sushi” mieści się w Warszawie na Senatorskiej nr 17/19, a który gościł w tym roku w Konstantynowie na Dożynkach Gminno-Parafialnych. Dzięki życzliwości Pana Kima mogliśmy spróbować przekąsek kuchni koreańskiej i japońskiej, za co gorąco DZIĘKUJEMY ! 🙂

Na Starym Mieście podziwialiśmy piękne kamieniczki warszawskie, posłuchaliśmy starych piosenek w wykonaniu pana z katarynką. Widzieliśmy również wiele zabytków m.in. Barbakan, Kolumnę Zygmunta, itp. Byliśmy także na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej z 2010 r., podziwialiśmy piękny Ogród Saski. Po pysznym obiedzie w restauracji niezapomniane wrażenia wywołał u nas Musical „Metro”, który oglądaliśmy w Teatrze Buffo.

Po dniu pełnym emocji, zmęczeni lecz zadowoleni, wróciliśmy do domów.